توضیحات کامل :

پاورپوینت فقر چند بعدی چیست

 

پاورپوینت فقر چند بعدی چیست شامل 72 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد ، حسابداری و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

تعریف فقر

اگر نگاهی به نوشتارهایی كه تا كنون در باره‌ی فقر صورت گرفته است، بیندازیم بی‌درنگ درمی‌یابیم كه توافق عام روی تعریف مشخصی از فقر وجود ندارد. آنچه كه معمولا به عنوان تعریف ارائه می‌شود، تعریف كلی است كه به مصادیق گوناگون و بی‌شماری قابل تفسیر است. رایج‌ترین تعریفی كه از فقر می‌شود، این تعریف است كه افراد مبتلا به فقر قادر به اداره‌ی یك سطح قابل قبول و مناسب زندگی نیستند. در خود این تعریف ده‌ها جای سؤال و تفسیر وجود دارد، مانند اینكه سطح قابل قبول و مناسب زندگی، كدام زندگی است؟ سطح زندگی بسته به نظام‌های ارزشی اجتماعی، مذهبی، فرهنگی و اقتصادی و هم چنین موقعیت زمانی و مكانی دارای تفاسیر گوناگون و متفاوت است.

          برای فرار از كلی بودن تعریف، تلاش‌هایی در بیان جزئیات مفهوم فقر نیز صورت گرفته است كه علی‌رغم مفید بودن، نتوانسته است به طور كامل از مفهوم فقر رفع ابهام نماید. در این تعاریف جنبه‌های زیر به عنوان مصادیق فقر بیان شده‌اند: فقر به معنای كافی نبودن تغذیه، نرخ بالای مرگ و میر نوزادان، امید به زندگی پایین، فرصت‌های تحصیلی ناچیز، آب آشامیدنی سالم غیر كافی، بهداشت و درمان ناكافی، مسكن نا مناسب و فقدان مشاركت در فرایندهای تصمیم‌گیری. در اینجا نیز می‌بینیم كه در این فهرست نسبتاً جزئی از مصادیق فقر هنوز امكان تفسیرهای متفاوت باقی است.

          پس فقر یك پدیده‌ی چند بعدی است كه با توجه به شرایط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و موقعیت زمانی و مكانی هر كشور شامل ناكامی در رضایت‌مندی بر مبنای نیاز و كمبود دست‌یابی به منابع، تحصیلات، مهارت، سلامتی، تغذیه، پناهگاه و امكانات بهداشتی است كه آسیب پذیری اجتماعی، خشونت و كمبود آزادی را در پی دارد.

و ...

فهرست مطالب

تعریف فقر
خط فقر چیست؟
انواع فقر
تاریخچه مطالعات فقر
روش‌های تعیین خط فقر
خط فقر در افغانستان
فقر چند بعدی چیست
برنامه‌های دولت برای مهار فقر چیست؟ 
پایان

 

عنوان : فقر چند بعدی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 632 کیلوبایت

تعداد صفحات : 72 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت فقر چند بعدی چیست