توضیحات کامل :

پاورپوینت آشنایی با فرقه آقاخانیه

 

پاورپوینت آشنایی با فرقه آقاخانیه شامل 28 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

بررسی تاریخ فرقه های معاصر و یا نزدیک به معاصر از این جهت مهم می نماید که با بسیاری از روابط اجتماعی و فرهنگی امروزی در پیوند است و ما به راحتی می توانیم با فرهنگ و موقعیت اجتماعی و نیز روابط سیاسی رهبران و پیروان این فرق با بیگانه آشنا شویم. در این مبحث سعی بر این است که به بررسی فرقه آقا خانیه، از فرق معاصر اسماعیلی نزاری، پرداخته شود.

پیشینه رهبران آقاخانی

این فرقه از بازماندگان نزاریه اسماعیلی است. فرقه نزاریه بعد از حمله مغول متحمل صدمات شدیدی شد و پس از این جامعه نزاری در ایران به حالت تقیه زندگی می کرد. نزاریان خود به دو فرقه محمد شاهی و قاسم شاهی تقسیم شدند. از رهبران قاسم شاهی اطلاعات گسترده ای در دست نیست، فقط می دانیم که عده ای در سالهای 870 تا 880ه.ق در منطقه انجدان از نواحی محلات، ادعای امامت نزاریان قاسم شاهی را نموده اند. از آثار خیرخواه هراتی که در قرن دهم می زیسته بدست می آید که او با امامان نزاری در انجدان، ارتباط داشته است. این مطلب نشان دهنده فعالیت جدید امامان نزاری است. ایشان با فرستادن افرادی در سلک صوفی و به نامهای شاه و پیر به تبلیغ امامت خویش می پرداختند. آقاخانیه عنوان شاه را از مراشد صوفیه اقتباس کردند و حتی آقاخان اول، روابطی با مست علیشاه از بزرگان فرقه صوفیه نعمت اللهیه داشت. در دوره صفویه و زندیه و قاجار، امامان نزاری با حکومت مرکزی سازش داشته و از سوی حکومت به فرمانداری برخی مناطق، منصوب می شدند.

   و ...

 

فهرست مطالب

مقدمه

پیشینه رهبران آقاخانی

چهل و چهارمین امام نزاری

فعالیتهای رهبران آقاخانیه

تلاش برای تشکیل حکومت

ریاست بر اسماعیله

آقاخان دوم و سوم

تشریفات پیروان آقاخانیه

آقاخان چهارم

برخی عقاید آقاخانیه

 

عنوان : آشنایی با فرقه آقاخانیه

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 28

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

آشنایی با فرقه آقاخانیه