توضیحات کامل :

پاورپوینت آشنایی با فرقه جارودیه

 

پاورپوینت آشنایی با فرقه جارودیه شامل 30 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

فرقه های درون شیعی معمولاً در زمینه امامت دچار انحراف از امامیه شده اند.و علت اصلی این گسست را می‌توان این دانست که رهبران این فرقه در ملاک تعیین امام مسیر ثابتی را دنبال نمی‌کردند از این رو به موجودیت فرقه ای مختلف در شیعه مواجه می‌شویم. جارودیه یکی از فرق زیدیه محسوب می‌شود بلکه بهتر این است که بگوییم هسته اولیه فرقه زیدیه با اجتماع همان فرقه موجودیت یافت که با شکست زید بن علی (ع) متفرق شدند.

(جارودیه و بتریه و جریریه) و در واقع یاران زید بن علی (ع) بعد از شهادت او هر یک به نوعی راهی را ادامه دادند. یکی از کسانی که به زیدیه پیوست و بعد از شهادت زید بن علی (ع) به نام خود فرقه‌ای در مسیر جریان زیدیه بوجود آورد (زیاد بن منذر کوفی) است به نام امام جارودیه یا رأس جارودیه خوانده می‌شود و اتباع او را جارودیه می‌گویند.

   و ...

 

فهرست مطالب

مقدمه

رهبر جارودیه

پشتوانه علمی جارودیه

زیاد بن منذر در روایات

زید بن علی (ع) و ابی جارود

رای ابو جارود و جارودیه در امامت

امامت حسین (ع)

امامت بعد از حسین (ع)

خلاصه معتقدات جارودیه

مهدویت در منظر جارودیه

رهبر جارودیه

 

عنوان : آشنایی با فرقه جارودیه

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 30

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

آشنایی با فرقه جارودیه