توضیحات کامل :

پاورپوینت آشنایی با خروج یمانی

 

پاورپوینت آشنایی با خروج یمانی شامل 29 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

روایات اهل بیت(ع) از پرچم یمانی، به عنوان پرچم جهاد مسلّحانه با دشمنان قیام کننده آل محمد(ص)، مهدی موعود(ع) نام برده اند. رسول اعظم(ص) در حالی که یمنیان را می ستود چنین فرمود: «[ایشان] قومی رقیق القلب و با ایمان راسخ اند که «یاری کننده» از آنان است؛ [او] با همراهی هفتاد هزار نفر قیام می کند و جانشین من و جانشین وصی ام را یاری می کند».

مبحث حاضر به معرّفی یمانی و دسته بندی روایات مربوط به قیام او و بیان اهمیت حرکت این شخصیت عصر ظهور می پردازد.

اهمیت و جایگاه قیام یمانی

در روایاتی از امامان معصوم ما، به وقوع نهضتی اسلامی در آخرالزّمان در یمن، قبل از ظهور امام عصر(ع) اشاره شده که هدف آن، یاری آن حضرت و زمینه سازی ظهور مبارک ایشان است. در خصوص بررسی سندی و اعتبار حدیثی این دسته از روایات، طبق نقل نویسنده کتاب «عصر ظهور» و بنابر آنچه در روایات مربوط به امام مهدی(ع) آمده است، سند تعدادی از آنها صحیح و وقوع این قیام حتمی است، و امامان اهل بیت(ع) آن را از جمله پنج نشانه قطعی ظهور مهدی موعود(ع) بر شمرده اند. در برخی از روایت ها پرچم یمانی هدایت بخش ترین پرچم ها یاد شده؛ تا آنجا که بر ضرورت پیوستن و دفاع از آن، بیش از پرچم شرقی ایرانی (به رهبری خراسانی) تأکید شده است.

   و ...

 

فهرست مطالب

مقدمه

اهمیت و جایگاه قیام یمانی

نام و نسب یمانی

مختصّات قیام یمانی

پایان

 

عنوان : آشنایی با خروج یمانی

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 29

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

آشنایی با خروج یمانی