توضیحات کامل :

پاورپوینت روش مسیر بحرانی

 

پاورپوینت روش مسیر بحرانی شامل 23 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

از جمله وظایف مدیران(همین‌طور مدیران پروژه) برنامه ریزی، نظارت، هدایت و بسیج امكانات و منابع است. در بین وظایف مذكور نیز برنامه ریزی از اولویت برخوردار است؛ زیرا كه اساس و شالوده دیگر وظایف است.

بدیهی است كه برنامه ریزی، تصمیم گیری درباره آینده است. برای اینكه برنامه ریزان تمام عوامل و متغیرهای مربوط به تصمیم-گیری(راجع به كارها و پروژه‌ها) را بتوانند در نظر داشته باشند؛ روش های متعددی ابداع شده است؛ كه بعضی از آنها به تجسم عوامل و متغیر-های تصمیم ها، بسیار می توانند كمك كنند. یعنی این روش ها و فنون كمك می كنند كه تصمیم‌های مدیران و برنامه ریزان به صورت نظام مند و برنامه ریزی شده اتخاذ شود.

از جمله روش ها و فنون برنامه ریزی به نمودار های میله ای، گانت، روش مسیر بحرانی و فن ارزشیابی و بازنگری برنامه می توان اشاره كرد.

از ساده ترین روش های برنامه ریزی(علی الخصوص برای پروژه ها)،  نمودارهای گانت و میله ای است؛ كه اولی توسط هنری گانت و دیگری توسط فردریك تیلور ارائه شده اند. این دو نمودار به عنوان یکی از ساده‌ترین ابزارها برای نشان‌دادن زمان های آغاز و پایان فعالیت ها هنوز در بسیاری از مؤسسات و سازمان ها، به عنوان تنها روش برنامه ریزی، مورد استفاده قرار می گیرند. این نمودارها از دو محور عمود برهم تشكیل شده‌اند. محور افقی این نمودارها، نشان‌دهنده عامل زمان و محور عمودی آنها نشان‌گر فعالیت های لازم در اجرای پروژه است. از اشكالات عمده این نمودار ها این است كه ارتباط بین فعالیت ها و ترتیب تقدّم و تأخّر بین این فعالیت ها را نشان نمی دهند.

اشكالات این نمودار ها و عدم كارآیی آنها در پروژه های بزرگ، مدیران را به فكر استفاده از تكنیك ها و فنون دیگری از جمله روش مسیر بحرانی و فن ارزشیابی و بازنگری برنامه انداخت.

و ...

 

فهرست مطالب

مقدمه

اساس روش CPM

موارد استفاده از CPM

پایان

 

عنوان :  روش مسیر بحرانی

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 23

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

روش مسیر بحرانی