توضیحات کامل :

پاورپوینت فن ارزیابی و بازنگری برنامه

 

پاورپوینت فن ارزیابی و بازنگری برنامه شامل 27 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

براي برنامه ريزي، تحليل، زمان بندي و نظارت بركارها و فعاليت ها، روش هاي گوناگوني ابداع شده اند، كه نمودار ميله اي و روش هاي تحليل شبكه از رايج‌ترين روش هاي برنامه ريزي و زمان بندي پروژه ها هستند.

با گسترش استفاده از نمودار هاي ميله اي، مشخص شد كه اين نمودار ها قابليت آن‌را ندارند، كه امكان نظارت مديران را بر نحوه اجراي فعاليت هاي پروژه ها، در سطحي مناسب و كافي فراهم آورند. به‌عنوان مثال؛ با استفاده از نمودار ميله اي، مديران پروژه در پايان هر هفته يا هر ماه، گزارشي از درصد پيشرفت پروژه دريافت مي كردند؛ اما نمي توانستند ميان مدت اجراي فعاليت ها، درصد پيشرفت آنها و هزينه هاي پرداختي، رابطه اي بيابند و پروژه را به‌طور كارآمد و ثمربخش كنترل كنند. همچنين هم‌زماني كارهاي برنامه ريزي پروژه؛ يعني شناخت فعاليت ها، برآورد مدت اجرا و ترسيم نمودار براي آنها و نامشخص بودن روابط ميان فعاليت ها، از ديگر معايب نمودارهاي ميله اي هستند. ازاين‌رو روشهاي تحليل شبكه براي جبران نقاط ضعف نمودار ميله اي طراحي شدند.

روش هاي تحليل شبكه از دهه پنجاه ميلادي كه تا امروز بسيار گسترده شده‌اند، در يك طبقه بندي كلي به دو دسته روش هاي قطعي يا غير احتمالي و روش هاي غير قطعي يا احتمالي دسته بندي مي كنند. روش هاي ترسيم‌برداري فعاليت ها (روش مسير بحراني در اين گروه قرار دارد)، روش ترسيم مستطيلي فعاليت ها، روش ترسيم دايره اي فعاليت ها، روش شبكه مبتني بر زمان و روش ارزشيابي و بازنگري برنامه(PERT)، جزء روش هاي غير احتمالي و روش گرافيكي ارزشيابي و بازنگري (GERT) (Graphical Evaluation and Review Technique) جزء روش هاي احتمالي است.

و ...

 

فهرست مطالب

مقدمه

 سابقه روشPERT

مزاياي كاربرد روش هاي برنامه ريزي شبكه

مراحل لازم براي به‌كارگيري PERT

تفاوت PERT با CPM و فعالیت

پایان

 

عنوان :  فن ارزیابی و بازنگری برنامه

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 27

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

فن ارزیابی و بازنگری برنامه